Gorzowscy lekkoatleci błyszczeli na MP juniorów

Trzy złote i jeden srebrny medal zdobyli lekkoatleci ALKS AJP Gorzów podczas mistrzostw Polski do lat 20.

Dwa złote medale zawisły na szyi Daniela Sołtysiaka, który zwyciężył w biegu na 400 metrów z czasem 46,74 – to nie tylko jego nowy rekord życiowy, ale i czwarty w tym roku wynik wśród juniorów w całej Europie. Sołtysiak wygrał też w sztafecie 4×400:

Ponadto z ALKS AJP złoto na 400 przez płotki wywalczyła Alicja Kaczmarek, także srebrna medalistka w sztafecie 4×400. Z trzema medalami wrócili z Radomia reprezentanci AZS AWF Gorzów. Drugi w chodzie na 10000 metrów był Tomasz Strzeszewski a brązowe krążki zdobyli Kamil Dejneko w biegu na 110 metrów przez płotki i Wiktoria Krasicka w trójskoku. Występ tej ostatniej przysporzył sporo emocji:

Z  medalu cieszy się też Dejneko:

Reprezentanci pozostałych lubuskich klubów medali w tej imprezie nie zdobyli. Z Lubusza Słubice pecha miał aspirujący do podium w biegu na 110 przez płotki Jakub Czak, którego po udanych eliminacjach uraz wykluczył z udziału w finale. Kontuzji doznał też liczący na wysokie miejsce w skoku w dal Krzysztof Wyrwas. Z Agrosu Żary najwyżej na 6. miejscu uplasowała się Alicja Dudkiewicz w pchnięciu kulą, 6. miejsce w skoku o tyczce zajęła Agnieszka Bartkowiak z ZLKL Zielona Góra a Weronika Bajor z Uczniaka Szprotawa była ósma w rzucie oszczepem.