°C

Gorzowscy lekkoatleci błyszczeli na MP juniorów

fot. ALKS AJP
 

Trzy złote i jeden srebrny medal zdobyli lekkoatleci ALKS AJP Gorzów podczas mistrzostw Polski do lat 20.

Dwa złote medale zawisły na szyi Daniela Sołtysiaka, który zwyciężył w biegu na 400 metrów z czasem 46,74 – to nie tylko jego nowy rekord życiowy, ale i czwarty w tym roku wynik wśród juniorów w całej Europie. Sołtysiak wygrał też w sztafecie 4×400:

Ponadto z ALKS AJP złoto na 400 przez płotki wywalczyła Alicja Kaczmarek, także srebrna medalistka w sztafecie 4×400. Z trzema medalami wrócili z Radomia reprezentanci AZS AWF Gorzów. Drugi w chodzie na 10000 metrów był Tomasz Strzeszewski a brązowe krążki zdobyli Kamil Dejneko w biegu na 110 metrów przez płotki i Wiktoria Krasicka w trójskoku. Występ tej ostatniej przysporzył sporo emocji:

Z  medalu cieszy się też Dejneko:

Reprezentanci pozostałych lubuskich klubów medali w tej imprezie nie zdobyli. Z Lubusza Słubice pecha miał aspirujący do podium w biegu na 110 przez płotki Jakub Czak, którego po udanych eliminacjach uraz wykluczył z udziału w finale. Kontuzji doznał też liczący na wysokie miejsce w skoku w dal Krzysztof Wyrwas. Z Agrosu Żary najwyżej na 6. miejscu uplasowała się Alicja Dudkiewicz w pchnięciu kulą, 6. miejsce w skoku o tyczce zajęła Agnieszka Bartkowiak z ZLKL Zielona Góra a Weronika Bajor z Uczniaka Szprotawa była ósma w rzucie oszczepem.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku