°C

Wyprzedzał auto chodnikiem, nie uniknie kary

Fot. Pixabay
 

Jednym z narzędzi policji do walki z piratami drogowymi jest skrzynka mailowa stopagresjidrogowej@go.policja.gov.pl, gdzie trafiają zgłoszenia o niebezpiecznych sytuacjach. Dzięki niej odpowiedzialności nie uniknie kierowca, który tak się spieszył, że ominął poprzedzające go auto po chodniku – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło na ul. Żwirowej w Gorzowie Wlkp., na wysokości Cmentarza Komunalnego.

Na filmie przesłanym policji przez jednego z kierowców widać, jak kierujący volkswagenem passatem jadąc po chodniku omija BMW, którego kierowca czekał, by skręcić w lewo na parking nekropolii.

„Kierowca passata wykazał się nie tylko brakiem cierpliwości, ale i zdrowego rozsądku oraz skrajną nieodpowiedzialnością. To miejsce, gdzie często przebywa wiele osób i mogło dojść do nieszczęścia” – podkreślił Maludy.

Dodał, że sprawą już zajmują się policyjni eksperci z ruchu drogowego, którzy analizują nagranie i szukają kierowcy passata.

„W sytuacji, którą obrazuje nam nagranie, ciężko o jakieś rozsądne wytłumaczenie takiego zachowania” – zaznaczył Maludy. Zapowiedział, że kierowca musi się liczyć z tym, że kara za wykroczenie będzie surowa i nie ograniczy się jedynie do mandatu.

Rzecznik zapewnił, że każde zgłoszenie o sytuacjach stwarzających zagrożenie na drogach jest bacznie analizowane przez policjantów, a łamiący przepisy nie mogą liczyć na bezkarność.

Film z wydarzenia na ul Żwirowej w Gorzowie można obejrzeć na stornie internetowej lubuskiej policji: link do nagrania

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku