°C

Bachanalia na UZ jednak odwołane!

Fot. Uniwersytet Zielonogórski
 

To już pewne! W tym roku studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego nie będą się bawić na Bachanaliach!

Tegoroczne Dni Kultury Studenckiej na UZ miały się odbyć jak zawsze w połowie maja, jednak ze względu na epidemię koronawirusa impreza została przesunięta na jesień, na początek roku akademickiego. Dziś jednak organizatorzy Bachanaliów poinformowali o odwołaniu tegorocznej edycji studenckiego święta.

– Zwlekaliśmy z tą decyzją praktycznie do ostatniej chwili, jednak ostatecznie uznaliśmy, że nie jesteśmy w stanie podjąć tego ryzyka i zorganizować w tych warunkach tak dużej imprezy – mówi Marcin Owsiany ze Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Zielonogórskiego:

Marcin Owsiany ma nadzieję, że w najbliższych miesiącach sytuacja związana z pandemią koronawirusa już się unormuje i w przyszłym roku zielonogórskie Bachanalia uda się zorganizować w normalnych warunkach i bez większych przeszkód:

W tym roku gwiazdami Bachanaliów na Uniwersytecie Zielonogórskim mieli być m.in. Krzysztof Krawczyk, Strachy na Lachy, Pidżama Porno i Łydka Grubasa. Organizatorzy zapewniają, że starają się teraz przełożyć ich koncerty na przyszły rok:

Dodajmy, że tegoroczne Bachanalia miały być jubileuszową, 50. edycją Dni Kultury Studenckiej w Zielonej Górze. Z tej okazji w tym roku szykowano m.in. wystawę pamiątek z poprzednich Bachanaliów, a także wielki zjazd absolwentów zielonogórskich uczelni.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku