°C

Żłobek rośnie w oczach

fot. UM Międzyrzecz
 

Nowy, drugi już żłobek powstaje w Międzyrzeczu. Pomieści 48 najmniejszych mieszkańców miasta. Prace przebiegają sprawnie, bo kamień węgielny wmurowano 20 lipca i ciągu kilku tygodni powstał już cały pawilon. Obecnie trwają w nim prace wykończeniowe. Budynek powstaje na gminnej działce, przy przedszkolu, od strony ulicy Zamoyskiego.

– Wszystkie pomieszczenia przystosowane są dla osób niepełnosprawnych, a maluszki będą korzystać z nowoczesnej stołówki oraz jasnych, przestronnych i odpowiednio wyposażonych pomieszczeń do zabaw i wypoczynku. Całość uzupełniają pomieszczenia socjalne i kuchnia – zapewnia Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza.

Żłobek będzie kosztował prawie 3 miliony złotych, ale samorząd otrzymał na ten cel dwie dotacje. Zarząd Województwa Lubuskiego przyznał gminie 787 tys. zł na utworzenie i prowadzenie tej placówki, a w tym roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dołożyło do budowy 1 mln. 584 tys. zł z programu Maluch Plus.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku