°C

Śmieci segregujemy trochę lepiej

redakcja gorzowska
 

Od 1 września mamy obowiązek segregowania śmieci. Dotyczy to wszystkich podmiotów, które produkują odpady. Brak segregacji będzie skutkował podwyższeniem opłat za wywóz śmieci. Może to być nawet czterokrotny wzrost. W  Żarach daje się zauważyć bardziej selektywne przygotowanie odpadów do wywozu.

– Cieszymy się z tego, ale tym, którzy tego nie robią jeszcze nie składamy wizyt i nie grozimy wzrostem opłat – mówi Daniel Babula z urzędu miasta w Żarach.

Daniel Babula podkreśla, że choć segregacja śmieci w Polsce potencjalnie obowiązuje od 2013 roku, to do urzędu miasta w Żarach dopiero teraz zwracają się wspólnoty mieszkańców, które informują, że nie mają gdzie ustawiać pojemników. W takim przypadku miasto dzierżawi swój teren na potrzeby wspólnot.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku