°C

Rusza kolejna edycja Kozzi Film Festiwalu

Fot. WiMBP Zielona Góra
 

Pokazy filmów, spektakle teatralne, recitale muzyczne, rozmowy o książkach, a także spotkania z aktorami i reżyserami - to tylko część atrakcji kolejnego Kozzi Film Festiwalu, jaki rozpoczyna się dziś w Zielonej Górze. W tym roku patronami imprezy są Kalina Jędrusik, Bogumił Kobiela i Maciej Kozłowski.

Andrzej Buck, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze, która jest głównym organizatorem festiwalu, podkreśla, że tegoroczny program jest bardzo bogaty i ciekawy – szczególnie, jeśli chodzi o filmy:

W organizację tegorocznego festiwalu zaangażowali się też lubuscy adwokaci. Jak zaznacza mecenas Anna Wojniusz z Okręgowej Rady Adwokackiej, prawnicy wyjaśniać będą m.in. zagadnienia prawne pojawiające się w filmach gangsterskich czy sensacyjnych.

– Wszystko po to, aby nadać im dodatkowej głębi – podkreśla mec. Wojniusz:

Anna Polus, dyrektorka organizacyjna 6. Kozzi Film Festiwalu, przypomina, że tegoroczna impreza odbywa się w szczególnych warunkach. Ze względu na trwającą wciąż pandemię koronawirusa trzeba było wprowadzić ścisłe obostrzenia sanitarne:

Dodajmy, że tegoroczny Kozzi Film Festiwal potrwa do niedzieli, a gośćmi imprezy będą m.in. Marian Opania, Zdzisław Wardejn, Zbigniew Zamachowski, Bartosz Kruhlik, Lech Dyblik i Andrzej Seweryn.

Szczegółowy program oraz regulamin uczestnictwa na seansach, spektaklach i spotkaniach z twórcami można znaleźć na stronie internetowej festiwal.norwid.net.pl

 

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku