°C

Czy Jezioro Głębokie zniknie?

fot. UM Międzyrzecz
 

W Międzyrzeczu rozmawiano dzisiaj o ratowaniu jeziora Głębokiego. To popularne miejsce wypoczynku nie tylko mieszkańców powiatu międzyrzeckiego. Od wielu lat wody w zbiorniku ubywa, ostatnio coraz szybciej.

– To zjawisko jest wszystkim znane – przypomina Andrzej Meissner z nadleśnictwa Międzyrzecz.

Poseł Jacek Kurzępa wskazywał, że udało mu się wesprzeć inicjatywę odbudowę jazów w Perzynach i Rybojadach. – To system wodny, który ma wspływ na wiele akwenów, także na jezioro Głębokie – tłumaczy parlamentarzysta.

Optymistą jest Kamil Sieratowski z Lokalnej Grupy Rybackiej „Obra-Warta”. Jak wspomina, w podobnej sytuacji było kiedyś jezioro Zbąszyńskie i udało się odwrócić negatywny proces.

Dodajmy, że w dzisiejszym spotkaniu brali udział przedstawiciele urzędu miasta i starostwa międzyrzeckiego, Lasów Państwowych, Wód Polskich i organizacji społecznych.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku