°C

Areszt dla 20-latka podejrzanego o zabójstwo kolegi

fot. Pixabay
 

Sąd Rejonowy w Strzelcach Krajeńskich (Lubuskie) zadecydował we wtorek o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące 20-latka podejrzanego o zabójstwo 25-letniego kolei. Do tragedii doszło podczas weekendu w Górkach Noteckich w pow. strzelecko-drezdeneckim.

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Łukasz Gospodarek, wniosek o ten środek zapobiegawczy wobec 20-latka złożył prokurator prowadzący sprawę.

„Podczas wstępnych oględzin na ciele zmarłego 25-latka stwierdzono około 60 ran zadanych nożem. W związku z tym prokurator zmienił klasyfikację czynu z zabójstwa, na zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Podejrzanemu 20-latkowi grozi dożywocie. Podczas przesłuchania w charakterze podejrzanego młody człowiek nie kwestionował swojego sprawstwa”

– powiedział rzecznik.

Jak wskazał, niewykluczone, że całe zdarzenie ma związek z narkotykami, okoliczność ta jest badana przez śledczych. Sprawca będzie również badany przez biegłych psychiatrów pod kątem tego, czy był poczytalny w czasie popełniania przestępstwa.

Z ustaleń prokuratury wynika, że podejrzany i pokrzywdzony znali się, i w nocy z soboty na niedzielę spotkali się w Górkach Noteckich. Na razie nie wiadomo, z jakiego powodu 20-latek rzucił się z nożem na kolegę. Podejrzanego policja zatrzymała krótko po zdarzeniu.

Śledztwo w tej mające wyjaśnić okoliczności zdarzenia prowadzi Prokuratura Rejonowa w Strzelcach Krajeńskich.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku