°C

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego

foto: Adam Król
 

Dziś pierwszy dzwonek wybrzmiał we wszystkich szkołach w województwie. Natomiast uroczysta Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2020/2021 odbyła się  w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Strzelcach Krajeńskich.

Uroczystość rozpoczęła msza św. w strzeleckiej kolegiacie pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Po mszy świętej uczniowie wraz nauczycielami i zaproszonymi gośćmi udali się w radosnym przemarszu do Ośrodka.

– To wyjątkowa inauguracja, w wyjątkowych czasach – mówi Władysław Dajczak, wojewoda lubuski
 
– To historyczny moment dla naszego ośrodka i to w skali województwa – dodaje Zofia Dajczak – dyrektor placówki
Dodajmy, że podczas uroczystości oficjalnie otwarto nowe boisko sportowe dla uczniów, na które Starostwo Strzelecko-Drezdeneckie otrzymało  dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu.
 
Wojewódzką Inaugurację roku szkolnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Strzelcach Krajeńskich patronatem objęła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, która wystosowała również okolicznościowy list.
 
Relacja z Popołudniówki RZ

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku