°C

Kwiaty pod tablicą „Solidarności”

fot:E.Kobelak
 

Od złożenia kwiatów pod tablicą Solidarności na terenie gorzowskiej elektrociepłowni rozpoczęły się dzisiejsze uroczystości związane z 40 rocznicą porozumień sierpniowych i 38. rocznicą„wydarzeń gorzowskich” z 31 sierpnia 1982 roku.

– Elektrociepłownia, to symboliczne miejsce dla  gorzowian – mówił wojewoda lubuski Władysław Dajczak:

Z kolei po południu gorzowianie będą mieli okazją wrócić pamięcią do Gorzowskich Wydarzeń Sierpniowych. Zainauguruje je około godziny 16.00 przelot nad miastem samolotów wojskowych, a o 16.30 odbędzie się msza polowa na placu Starego Rynku:

po mszy zaplanowano uroczysty apel z ceremoniałem wojskowym. W programie – złożenie kwiatów pod Białym Krzyżem Solidarności i pomnikiem ks.Witolda Andrzejewskiego oraz wręczenie odznaczeń. Organizatorem obchodów jest NSZZ Solidarność Region Gorzowski, Wojewoda Lubuski oraz Prezydent Gorzowa.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku