°C

Uczniowie wracają do szkół

fot. redakcja gorzowska
 

Lubuskie szkoły są  przygotowane do rozpoczęcia roku szkolnego i powrotu uczniów do placówek - twierdzą zgodnie Lubuski Kurator Oświaty i Lubuski Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Wpływ na to miały mieć między innymi spotkania dyrektorów szkół i przedszkoli z pracownikami sanepidu.

– Wszystkim nam zależy na tym, by nauka w lubuskich szkołach jak najdłużej odbywała się w sposób stacjonarny – mówi Lubuski Kurator Oświaty, Ewa Rawa:

Musimy być świadomi, że wraz z jesienią i towarzyszącą nam wciąż pademią, pojawią się typowe dla tego okresu infekcje. To, jak sytuacja ta przeniesie się na naukę w szkolę, zależeć będzie od zachowania nas wszystkich – mówi Lubuski Wojewódzki Inspektor Sanitarny, Dorota Konaszczuk.

Pojawienie się wśród uczniów przypadku zakażenia, nie musi być równoznaczne z zamknięciem całej placówki. – Wszystko zależało będzie od dochodzenia epidemiologicznego – dodaje inspektor Dorota Konaszczuk.

Lubuski Kurator dodaje, że w jej ocenie szkoły są przygotowane, by w sposób bezpieczny powrócić do nauczania stacjonarnego.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku