°C

Derby przełożone na środę

M.Noskowicz
 

PGE Ekstraliga poinformowała właśnie o przełożeniu niedzielnych meczów, co oznacza, że nie odbędą się lubuskie derby w Gorzowie. Mecz Stal-Falubaz rozegrany zostanie w środę o 20:30 .

Do tej pory, w 99 spotkaniach, 54 razy wygrali gorzowianie.

Stalowcy prowadzą także w rywalizacji punktowej. Przez 60 lat Stal zdobyła 4590 punktów, a Falubaz – 4137. Stal jest czwarta w tabeli i ma przed sobą dwa ostatnie mecze. Stawką są playoffy. Gorzowscy kibice są przekonani, że gorzowska Stal wyjdzie z derbowego spotkania zwycięsko.

O tym, że gorzowska drużyna zwycięży, jest też przekonany prezydent Gorzowa, Jacek Wójcicki.

Prosto z urlopu na stadionie pojawi się także prezes Stali Gorzów, Marek Grzyb.

Jeśli drużyna Stanisława Chomskiego zdobędzie w rywalizacji z Zieloną Górą 51 punktów, to zgarnie kolejne trzy „oczka” i zrobi ważny krok w kierunku przedłużenia sezonu. Później będzie musiała zawalczyć o zwycięstwo i bonus z Wrocławiem. W Gorzowie trwa więc obecnie ogromna mobilizacja. Jeśli chodzi o RM Solar Falubaz, to jeszcze niedawno drużyna szła jak burza i była nawet określana mianem drugiej siły Ekstraligi. Spokój zaburzyła domowa wpadka z Wrocławiem.  To potknięcie sprawiło, że zielonogórzanie nie mogą spać spokojnie. Z Gorzowa muszą przywieźć minimum punkt bonusowy, bo później czekają ich dwa bardzo trudne spotkania – wyjazdowe z Motorem Lublin i domowe z Fogo Unią Leszno.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku