°C

W Gorzowie będzie 30 stacji ładowania pojazdów elektrycznych

Fot. Envato
 

W Gorzowie powstanie 27 nowych, ogólnodostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych. Obecnie są trzy takie miejsca.

 Nowe stacja powstaną w ramach realizacji Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Radni wskazali właśnie miejsca ich budowy. Mówi Rafał Walentynowicz z Urzędu Miasta Gorzowa.

Obecnie w Gorzowie zarejestrowanych jest 39 samochodów elektrycznych i około 100 hybrydowych, z których część może być ładowana energia elektryczną. – Jestem przekonany, że budowa takich stacji, przełoży się na wzrost zainteresowania samochodami elektrycznymi – mówi prezydent Jacek Wójcicki:

Budowa stacji ładowania samochodów elektrycznych nie będzie obowiązkiem miasta. 10 takich miejsc wybuduje spółka PGE, a pozostałe 17 spółka ENEA. Stacje maja być gotowe wraz z końcem marca przyszłego roku.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku