°C

Radni apelują o tolerancję. Inspiracją słowa Kingi Dudy?

Screen: M. Pabierowski/ facebook
 

Radni zajmują stanowisko w sprawie mowy nienawiści. Dziś po istotnych zmianach treści, przyjęli apel pod nazwą „Stop Dyskryminacji”.

Jako pierwsi z ideą apelu wyszli radni Koalicji Obywatelskiej, którzy chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na niestosowne ich zdaniem, treści zamieszczane przez radnego Jacka Budzińskiego z PiS. Inicjatywa nie spotkała się jednak z akceptacją większości radnych, bo jak mówiono w kuluarach, koncentrowała się na jednym radnym, a nie problemie hejtu w sieci.

– Treść trzeba było zmienić – mówi Paweł Wysocki z Klubu Zielona Razem:

Radny SLD Tomasz Nesterowicz zaapelował do radnych, aby przypomnieli sobie swoje wpisy w mediach społecznościowych. W jego ocenie tu nikt nie jest bez winy:

Radny Jacek Budziński zapewnił, że nie będzie już umieszczał podobnych wpisów:

W sprawie ostatecznie przyjętego przez radę apelu pojawia się jeszcze jedna zaskakująca informacja. Jego treść jest niemal w stu procentach identyczna z niedawnym wystąpieniem córki prezydenta Polski. Podczas wiecu w wieczór wyborczy, Kinga Duda zaapelowała: „Niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, jakie mamy poglądy, jakiego kandydata popieramy, i kogo kochamy, wszyscy jesteśmy równi, i wszyscy zasługujemy na szacunek.”.

Z wyjątkiem słów dotyczących wyborów, apel zielonogórskich radnych brzmi niemal identycznie. Jego treść zamieszczamy na naszej stronie.

Radni apelują o tolerancję. Inspiracją słowa Kingi Dudy? Radio Zachód

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku