°C

Burmistrz Gąsik wrócił do pracy

Mirosław Gąsik, fot: Kamil Hypki
 

Mirosław Gąsik wrócił na stanowisko burmistrza Szprotawy. Sąd uchylił wcześniejszą decyzję zakazującą mu sprawowania funkcji w związku z aktem oskarżenia w sprawie korupcyjnej. Burmistrz spędził 9 miesięcy w tymczasowym areszcie. Na wolność wyszedł kilka tygodni temu.

Mirosław Gąsik przyznaje, że w pierwszej kolejności przyjrzy się zmianom, które w urzędzie miały miejsce w ostatnich miesiącach. To m.in. zmiana struktury organizacyjnej czy utworzenie stanowiska zastępcy burmistrza:

Burmistrz chce też spotkać się z Ewą Gancarz, która pełniła jego obowiązki w ostatnim czasie:

Na takie spotkanie liczy też Ewa Gancarz:

Ewa Gancarz nie chciała dziś odpowiedzieć na pytanie, czy burmistrz, na którym ciąży korupcyjne oskarżenie, powinien pełnić swoją funkcję:

Po aresztowaniu burmistrza Szprotawy w ubiegłym roku mówiło się nieoficjalnie, że mogła to być polityczna rozgrywka wewnątrz lubuskich struktur PSL. Gąsik jest członkiem władz wojewódzkich ugrupowania. Jeden z liderów partii, wicemarszałek województwa Stanisław Tomczyszyn wsparł dziś burmistrza:

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku