°C

Jak wypadły matury w gorzowskich szkołach? Magistrat podsumowuje

fot. Daniel Sawicki
 

Wydział Edukacji gorzowskiego magistratu podsumował wyniki egzaminu maturalnego w gorzowskich szkołach publicznych. Do egzaminu przystąpiło 1162 absolwentów.

 – Cieszy zdawalności z języka polskiego i obcego, matematyka wypadła nieco gorzej – mówi rzecznik prasowy magistratu Wiesław Ciepiela:

W dwóch szkołach uczniowie zdali maturę w 100 % – to I i IV LO. Cieszy nie tylko zdawalność, ale i osiągnięte wyniki. Średni wynik z przedmiotów obowiązkowych czyli j. polskiego, matematyki i języka obcego gorzowscy maturzyści osiągnęli wyższy od średniego wyniku w kraju, okręgu i województwie.

Matematyka: Gorzów 53,54 %; lubuskie 48,96 %; okręg 49,75%; kraj 52 %.
J. polski: Gorzów 53,87 %; lubuskie 51,02 %; okręg 49,75 %; kraj 52 %.
J. angielski: Gorzów 75,46 %; lubuskie 71,09 %; okręg 70,40 %; kraj 73 %.

Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających w terminie dodatkowym (w lipcu) oraz w terminie poprawkowym (we wrześniu), będą dostępne 30 września br.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku