°C

W wojskowym szpitalu oddali cześć bohaterom

Fot. Adam Żyworonek
 

Co najmniej kilka powodów do świętowania miał 105 Kresowy Szpital Wojskowy w Żarach. To obchody Dnia Wojska Polskiego i „Cudu nad Wisłą”, czyli Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Była to też okazja do oddania hołdu lekarzom-powstańcom warszawskim, z których dwóch budowało żarski szpital.

Lekarzy-powstańców wspomina dr nauk med. Krzysztof Kopociński, kierownik pododdziału okulistycznego:

Była to też ważna, a właściwie najważniejsza w tym roku uroczystość dla całego personelu szpitala, który po 18 latach służy cywilnej znów stał się placówką wojskową zarządzaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Na czele znów stoi komendant, płk lek. med. Artur Lipczyński:

W najbliższych planach komendant ma rozbudowę, unowocześnianie i restrukturyzację szpitala, w tym jego filii w Żaganiu, jak mówi, po to „by placówki służyły mieszkańcom obu powiatów”. Pytany o ważną dla mieszkańców Żagania sprawę: czy oddział ginekologiczno-położniczy wróci do Żagania, odpowiedział:

Uroczystości w Żarach, jak na wojskowy szpital przystało – odbywały się w żołnierskim ceremoniale, a pielęgniarki wystąpiły w strojach wojennych sanitariuszek.

Więcej w Popołudniówce Radia Zachód:

W wojskowym szpitalu w Żarach oddali cześć bohaterom

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku