°C

Wystawa na stulecie

Wystawa "Zielonogórskie echa wojny polsko-bolszewickiej", fot. Kamil Hypki
 

W Zielonej Górze otwarto plenerową wystawę "Zielonogórskie echa wojny polsko-bolszewickiej". Prezentuje ona materiały z ówczesnej niemieckiej gazety zielonogórskiej „Grünberger Tageblatt”.

Dzięki temu możemy zobaczyć jak ówczesna lokalna prasa niemiecka pisała o zmaganiach odrodzonego państwa polskiego z bolszewicką Rosją – mówi dyrektor Archiwum Państwowego w Zielonej Górze Tadeusz Dzwonkowski.

Historyk Marek Budniak dodaje, że wojna polsko-bolszewicka i sama Bitwa Warszawska, której stulecie dziś obchodzimy, to przykład wydarzeń docenianych dopiero po latach.

Wystawa na zielonogórskim deptaku będzie czynna do września. Można ją obejrzeć także na stronie internetowej zielonogórskiego Archiwum Państwowego.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku