°C

Mamy pierwszego finalistę sierpniowego SKS

SKS
 

W trzeciej z sierpniowych eliminacji Sobotniego Konkursu Sportowego awans do finału, który odbędzie się 29.08 uzyskał Daniel Szymański z Zielonej Góry. Ostatnia z szans na zdobycie miejsca w finale - za tydzień 22.08.

A oto pytania na które prawidłowo odpowiedzieli uczestnicy SKS (15.08):

1. Która drużyna koszykarska sięgnęła po mistrzostwo Hiszpanii w sezonie 2018/2019? Odp. Real Madryt.

2. Czyim memoriałem był rozgrywany w latach 1986-1993 indywidualny Puchar Mistrzów na żużlu? Odp. Johna Hoskinsa – twórcy żużla na świecie.

3. Który z zespołów broni tytułu w hokejowym Pucharze Stanleya? Odp. St. Louis Blues.

4. Jednym z pomysłodawców myszki na plastronach zielonogórskich żużlowców jest były zawodnik i trener Bonifacy Langner. Wykonawcą plastronu był natomiast tata jednego z późniejszych żużlowców zielonogórskiego klubu. Którego? Odp. Zbigniewa Filipiaka.

5. Sofia Ennaoui ustanowiła rekord Polski podczas mityngu Diamentowej Ligi w Monako. Na jakim dystansie? Odp. W biegu na 1000 metrów Ennaoui uzyskała czas 2.32.30 i poprawiała poprzedni rekord o 0,4 sekundy.

6. Które miejsce w najnowszym rankingu FIFA zajmuje kobieca reprezentacja Polski i kto jest liderem rankingu? Odp. Polska zajmuje 28. miejsce. Prowadzą Amerykanki przed Niemkami i Francuzkami.

7. Gdzie odbywają się piłkarskie mecze Ligi Mistrzów? Odp. Z uwagi na pandemię koronawirusa wszystkie spotkania od ćwierćfinałów odbywają się w Lizbonie.

8. Która z szachistek została tegoroczną mistrzynią Polski i gdzie odbyły się zawody? Odp. Karina Cyfka ze Stilonu Gorzów zdobyła w Ostrowie Wielkopolskim złoty medal mistrzostw Polski szachistek.

9. Syn którego słynnego brazylijskiego piłkarza został ostatnio zawodnikiem Cracovii? Odp. Rivaldo – Rivaldinho został piłkarzem Cracovii. 25-letni napastnik grał ostatnio w Vitorulu Constanta, dla którego w minionym sezonie rumuńskiej ekstraklasy strzelił 11 goli w 25 meczach.

10. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa, odwołany został Piknik Olimpijski. Po raz który miał się odbyć? Odp. 22.

RANKING 2017-2020:

30 – Marek (Gorzów)

29 – Grzegorz (Gorzów)

25 – Jacek S. (Zielona Góra)

18 – Artur (Urzuty)

16 – Piotr (Lubiszyn)

8 – Arkadiusz (Nowa Sól)

7 – Daniel (Zielona Góra)

5 – Marian (Różanówka), Marek (Sława)

3 – Jacek B. (Zielona Góra)

2 – Dariusz (Nowa Sól), Zdzisław (Torzym), Oskar (Nowe Kramsko)

1 – Czesław (Trzciel), Kazimierz (Myszęcin), Leszek (Mirocin Górny), Zdzisław (Kożuchów), Paulina (Kargowa), Zbigniew (Smolary), Witold (Zielona Góra), Leszek (Torzym).

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku