°C

MON dziękuje szefowi oddziału dla osób z COVID-19

Fot. Adam Żyworonek
 

Damian Hyla, szef byłego oddziału dla osób zakażonych COVID-19 w Żaganiu został wyróżniony przez Ministra Obrony Narodowej.

Szpital w Żaganiu został przekształcony w jednoimienną placówkę do walki z koronawirusem w marcu tego roku i tak funkcjonował do czerwca. Na czele zespołu stanął internista, specjalista chorób płuc i medycyny lotniczej, na co dzień ordynator oddziału pulmunologii – ppłk rez. lek. Damian Hyla:

W placówce przebywali zarówno zarażeni koronawirusem Polacy, osoby z Ukrainy, jak i amerykańscy żołnierze stacjonujący w okolicach Żagania.

W czerwcu, decyzją wojewody lubuskiego, lecznica powróciła do normalnego funkcjonowania. Jest to filia 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku