°C

Awans dowódcy „Czarnej dywizji”

Fot. 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej w Żaganiu
 

Andrzej Duda wręczył w piątek nominacje na stopnie generalskie 13 oficerom Wojska Polskiego, w tym dziesięciu na pierwszy generalski stopień. Dowódca 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej Dariusz Parylak awansował z generała brygady na generała dywizji.

Nominacje zostały przyznane w trakcie obchodów Święta Wojska Polskiego, które w tym roku połączono z obchodami setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej w 1920 r. stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

Gen. Dariusz Parylak tak komentuje awans na pierwszy stopień generalski:

Na stopień generała dywizji zostali awansowani również szef sztabu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. bryg. Piotr Malinowski i dowódca Centrum Operacji Powietrznych – dowódca Komponentu Powietrznego gen. bryg. pil. Ireneusz Starzyński.

Na stopień generała brygady prezydent mianował 10 pułkowników, w tym dowódcę10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie płk Rafała Kowalika.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku