°C

Dziś może nastąpić częściowe odblokowanie oddziału intensywnej terapii

Fot. A. Steciąg
 

Sytuacja w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze powoli wraca do normy. Blisko 40 osób, które miały kontakt z zakażonym anestezjologiem znajduje się w kwarantannie. Szpital sam wykonał badania kolejnym 140 osobom z personelu szpitala. Wszystkie wyniki są ujemne.

Sylwia Malcher Nowak, rzeczniczka zarządu szpitala uniwersyteckiego poinformowała, że pacjenci z oddziału intensywnej opieki medycznej zostali przeniesieni do innych szpitali. Z kolei pacjenci wymagający pomocy centrum urazowego są kierowani do innych placówek na terenie województwa:

Rzeczniczka podkreśla, że już w piątek kierownictwa szpitala planuje częściowe uruchomienie oddziału intensywnej opieki medycznej:

Przypomnijmy, że wczoraj okazało się, iż jeden z anestezjologów jest nosicielem koronawirusa. Z tego powodu na oddziale intensywnej opieki medycznej wstrzymano przyjęcia pacjentów. Nie odbywa się również część zaplanowanych zabiegów.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku