°C

Dziś międzynarodowy dzień osób leworęcznych

fot. facebook.com
 

Blisko 15 procent osób na całym świecie to osoby leworęczne. Z myślą o nich, od 1992 roku,  na całym świecie obchodzi się dzień osób leworęcznych. W Polsce to święto ustanowiono w 2006 roku.

Jak żyje się osobom leworęcznym? Mimo że dziś leworęczność nie jest dziś niczym szczególnym, to jeszcze w latach 70. ubiegłego wieku uważano to za wadę i tępiono. A o problemach osób leworęcznych rozmawiał z zielonogórzanami, również leworęczny, Daniel Sawicki:

Wśród światowych sław, leworęczni są m.in. Barack Obama, Angelina Jolie, Książe William, Bill Gates, Robert De Niro, Tom Cruise, czy Julia Roberts. Polskie, leworęczne gwiazdy to m.in. Joanna Brodzik, Katarzyna Glinka, czy Krzysztof Penderecki.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku