°C

Jak się żyje owcom na „Gorzowskim Murawach”?

redakcja gorzowska
 

Owce wrzosówki, które od kilku tygodni mieszkają w rezerwacie przyrody „Gorzowskie Murawy”, mają się całkiem nieźle. Dzisiaj „Klub Przyrodników” ze Świebodzina, który opiekuje się terenem, przedstawił wstępne informacje z pierwszego sezonu pastwiskowego.

Jak nam powiedział Robert Stańko, prezes „Klubu Przyrodników”, zwierzętom niczego nie brakuje i można powiedzieć, że już się w Gorzowie zadomowiły na dobre:

Przyrodnikom pomocą służy Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gorzowie. Mówi wicedyrektor tej instytucji Andrzej Korzeniowski:

 – „Gorzowskie Murawy” warto odwiedzać nie tylko ze względu na mieszkające tam owce, ale także rzadką roślinność – podkreśla Daria Jachimowska, główny specjalista w Wydziale Ochrony Przyrody i Obszarów Natura 2000 w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gorzowie:

Jak się żyje owcom na „Gorzowskim Murawach”? Radio Zachód Jak się żyje owcom na „Gorzowskim Murawach”? Radio Zachód Jak się żyje owcom na „Gorzowskim Murawach”? Radio Zachód Jak się żyje owcom na „Gorzowskim Murawach”? Radio Zachód Jak się żyje owcom na „Gorzowskim Murawach”? Radio Zachód Jak się żyje owcom na „Gorzowskim Murawach”? Radio Zachód

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku