°C

40 pracowników szpitala na kwarantannie

Fot. Piotr Kuśnierz
 

Co stanie się z pacjentami Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, którzy będą wymagali natychmiastowej pomocy i intensywnego leczenia? Wczoraj w lecznicy zamknięto OIOM po tym, jak u jednego z anestezjologów wykryto koronawirusa.

 – Jest już  opracowana  specjalna procedura – mówiła dziś w Rozmowie Punkt 9 Bożena Chudak, dyrektor wydziału zdrowia w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim.  – Pacjenci będą zabezpieczeni – zapewniała:

 – 40 pracowników szpitala, którzy mieli kontakt z zakażonym anestezjologiem, zostało objętych kwarantanną –  wyjaśniła Bożena Chudak. Jednocześnie zaprzeczyła, aby procedury zostały wdrożone zbyt późno:  

Przyjęcia na Klinicznym Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii są wstrzymane do odwołania. Wstrzymano również planowane zabiegi.

Cała rozmowa z Bożeną Chudak TUTAJ.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku