°C

Będą kształcić projektantów samochodów elektrycznych

fot:E.Kobelak
 

Gorzowska akademia będzie kształcić przyszłych projektantów samochodów solarnych i elektrycznych. Uczelnia bierze udział w projekcie finansowanym z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

 Głównym celem projektu jest tworzenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych w zakresie projektowania i prototypownia samochodów solarnych i elektrycznych , a także wykształcenie pracowników, którzy będą potrafili podjąć się tego wyzwania. Mówi Aleksandra Radomska-Zalas, Prodziekan Wydziału Technicznego gorzowskiej akademii:

– Akademia od lat udowadnia, że ma pomysł na własny rozwój, a w ten sposób rozwija się także nasze miasto – mówi wiceprezydent Gorzowa Jacek Szymankiewicz:

– Pracodawcy już wiedzą, że by mieć dobrego, przygotowanego pracownika, trzeba zaangażować się w jego szkolenie, w konsekwencji bowiem wygrywają obie strony – mówi Maciej Borowski z Kostrzyńsko-Słobickiej Strefy Ekonomicznej:

By osiągnąć założone w projekcie cele stworzone zostaną specjalne laboratoria, warsztaty samochodowe, a studenci będą mogli wziąć udział szkoleniach i wysokiej jakości programach stażowych.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku