°C

Przełamanie gorzowskich żużlowców! Stal minimalnie pokonała Motor

fot. Ryszard Rachlewicz
 

Żużlowcy Moich Bermudów Stali Gorzów wygrali z Motorem Lublin 47:43 w niedzielnym meczu 9. kolejki PGE Ekstraligi. Dla gorzowian to perwsze zwycięstwo w tym sezonie. Punkt bonusowy wywalczyli jednak lublinianie.

W pierwszym biegu upadek zanotował Niels Kristian Iversen. Duńczyk ataktował „po dużej” pierwszego Mateja Zagara, ale na wejściu w jeden z łuków obróciło go i wypadł z motocykla prosto na dmuchaną bandę. Po chwili popularny „PUK” wstał o własnych siłach, ale został wykluczony z powtórki. W drugiej odsłonie lublinianie poradzili sobie z osamotnionym Jackiem Holderem. Wygrał Zagar, a drugi był Jamróg. Motor prowadził 5:1.

Wyścig młodzieżowców dla Stali. Zwyciężył Rafał Karczmarz, przed Wiktorem Trofimowem, Wiktorem Jasińskim oraz Wiktorem Lampartem. Gorzowianie zwyciężyli 4:2 i w meczu przgrywali 5:7.

Seniorzy Motoru znów byli lepsi w trzeciej gonitwie, wygrywając podwójnie. Zwyciężył Grigorij Łaguta, przed Mikkelem Michelsenem. Punkt dla Stali wywalczył Anders Thomsen, a stawkę zamknął Krzysztof Kasprzak. Gorzowianie przegrywali już 6:12.

Czwarty bieg na remis, chociaż po starcie Stal jechała na 5:1. Zwyciężył Bartosz Zmarzlik, a ostatni przyjechał Karczmarz, który wystąpił jako rezerwa taktyczna za Jasińskiego. Gorzowskiego młodzieżowca na trasie wyprzedzili Lampart i Jarosław Hampel. Stal przegrywała po I serii startów 9:15.

W piątym wyścigu trener Stanisław Chomski zdecydował się na kolejną rezerwę taktyczną. Posłał Zmarzlika za Kasprzaka. Ruch okazał się trafiony, bowiem gorzowianie zwyciężyli podwójnie. Triumfował Zmarzlik, przed Iversenem. Trzeci przyjechał Zagar, a ostatni Hampel. Stal przegrywała już tylko 14:16.

Kolejny bieg na remis. Wygrał Thomsen, przed Łagutą, Jamrogiem i Karczmarzem. Gorzowianie przegrywali 17:19.

Stal wygrała podwójnie siódym bieg i objęła prowadzenie w meczu – 22:20. Wygrał Zmarzlik, przed Holderem. Trzeci był Michelsen, a ostatni Trofimow.

Po ośmiu biegach w meczu mieliśmy remis. Triumfował Zagar, a trzeci był jego klubowy kolega – Hampel. Lubelską pare zdołał przedzielić tylko Thomsen, a stawkę zamknął Jasiński. Było 24:24.

W dziewiątej gonitwie Łaguta spowodował upadek Holdera. Miało to miejsce na ostatniej prostej przed metą. Rosjanin został wykluczony, a dwa punkty zaliczono na konto Australijczyka. Wcześniej jako pierwszy linię mety minął Zmarzlik, więc w takich okolicznościach Stal zwciężyła 5:1 i wyszła na prowadzenie 29:25. Punkcik zdobył Jamróg.

W kolejnym wyścigu zanosiło się na podwójną wygraną lublinian, ale ostatecznie Stal udało się wyszarpać remis. To dlatego, że Kasprzak zdołał wyprzedzić Lamparta, a później z młodzieżowcem Motoru poradził sobie także Iversen. Gorzowianie prowadzili 32:28.

Stal powiększyła przewagę triumfując w jedenastym biegu 4:2. Wygrał Holder, za nim przyjechał Jamróg, trzeci był Kasprzak, a ostatni Hampel. Gorzowianie prowadzili 36:30.

Dwunasta gonitwa dla Motoru. Wygrał Łaguta, przed Iversenem, Lampartem (rezerwa taktyczna za Trofimowa) oraz Karczmarzem. Stal nadal prowadziła – 38:34.

Gorzowianie wygrali podwójnie trzynasty bieg i byli w korzystnej sytuacji przed wyścigami nominowanymi, bo prowadzili 43:35. Triumfował Zmarzlik, za nim Thomsen, a następnie Zagar i Michaelsen.

Lublinianie nie zamierzali się jednak poddawać. Zwyciężyli 5:1 w czternastym wyścigu, a konkretnie uczyniła to para Łaguta-Michelsen. Punkt wywalczył Holder, zaś ostatni była Kasprzak. Prowadzenie gorzowian stopniało do stanu 44:40.

Do zwycięstwa gorzowianom brakowało dwóch punktów. Triumf zapewnił Bartosz Zmarzlik, który wywalczył komplet 18 „oczek”. Ostatni bieg na remis. Drugi był Łaguta, trzeci Zagar, a Stawkę zamknął Thomsen. Stal zwyciężyła w całym meczu 47:43.

Punkty dla Stali: Holder 9+2, Zmarzlik 18 (6), Iversen 5+2, Kasprzak 3, Thomsen 8+1, Jasiński 1, Karczmarz 4, Pytlewski ns.

Dla Motoru: Jamróg 6+2, Łaguta 13 (6), Zagar 9+1, Hampel 2+1, Michelsen 8+2, Lampart 3, Trofimow 2, Bober ns.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku