°C

W Tarnawie jest dom dla 140 kocich i psich łap

foto: K.Kaminska
 

Niechciane, wyrzucone, stare, niekochane. U niej odzyskują wiarę w człowieka i zyskują dom. Dom wyjątkowy, bo prowadzony przez wolontariuszkę, społeczniczkę Asię spod Zielonej Góry. Dziewczyna od lat prowadzi w domu społeczne staruszkowo dla schorowanych zwierzaków. Sama ma niewiele, ale ciepły kąt dla psów i kotów zawsze się znajdzie.

Historia pani Joanny poruszyła projektantkę i społeczniczkę Ewę Minge, która postanowiła zorganizować zbiórkę karmy dla podopiecznych.

Staruszkowo znajduje się w podzielonogórskiej Tarnawie. Obecnie mieszka tu 10 psów i 25 kotów.

Odzew na apel projektantki był ogromny, karma dla zwierząt spływała z całej Polski. Znaleźli się również wolontariusze z Mińska Mazowieckiego, którzy pokonali 550 kilometrów, by wybudować zwierzakom nowe woliery. Zadania podjął się Michał Roguszka oraz jego pracownicy.

Posłuchaj szerszej relacji: 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku