°C

Młody bielik uratowany przez leśników

Fot. Nadleśnictwo Strzelce Krajeńskie i Nadleśnictwo Kłodawa
 

Na terenie Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych podleśniczy leśnictwa Wełmin znalazł ledwo spacerującego po ziemi bielika.

– Sytuacja nieco dziwna jak na podniebnego zdobywcę. – mówi Daria Wyrembelska-Wacławska z Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie. 

Po poinformowaniu odpowiednich służb rozpoczęła się akcja pomocy podlotowi. Dzięki zaangażowaniu Służby Leśnej Nadleśnictw Strzelce Krajeńskie oraz Kłodawa, ptak trafił do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Wielgowie.

Teraz bielika czekają dalsze badania, a potem rehabilitacja, niezbędna do tego, by jak najszybciej trafił w naturalne dla tego gatunku warunki.

A więcej na ten temat już w poniedziałkowym wydaniu Popołudniówki Radia Zachód.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku