°C

Uczniowie wrócą do szkół od września

fot:E.Kobelak
 

Uczniowie od pierwszego września wrócą do nauki w szkołach. Będą musieli myć ręce, ale nie będzie obowiązku noszenia maseczek. Dyrektor w wyjątkowych sytuacjach może przenieść naukę w części lub w całości do Internetu. Dokument o wytycznych sanitarnych obowiązujących w szkole od września jest na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Minister edukacji Dariusz Piontkowski powiedział, że nie ma przeszkód, żeby od 1 września, większość szkół rozpoczęła pracę w takiej formie jak przed pandemią. Mają w nich jednak obowiązywać szczególne zasady higieny osobistej. „Czyli mycia rąk przy wejściu do szkoły. Przy posiłkach, przed posiłkami” -powiedział minister.
 
Dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie znają już te zasady. W większości obowiązywały one przed wakacjami po poluzowaniu obostrzeń, kiedy do szkół mogły już przyjść najmłodsze dzieci. „Te kilka stron wytycznych nie jest jakąś rewolucją. To są zasady, które częściowo obowiązywały jeszcze przed wakacjami” – zaznacza Dariusz Piontkowski.
 
Jeżeli na danym terenie zwiększy się ryzyko zakażania koronawirusem, to dyrektor po konsultacji z sanepidem, będzie mógł częściowo lub w całości przenieść naukę do Internetu. Sytuacje, w których będzie mógł to zrobić, będą opisane w oddzielnych dokumentach.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku