°C

SKS: Nadal nie mamy finalistów sierpnia

SKS
 

W drugiej z sierpniowych eliminacji Sobotniego Konkursu Sportowego, żadnemu z uczestników nie udało się prawidłowo odpowiedzieć na trzy pytania i awansować do finału, który odbędzie się 29 sierpnia. Najbliżej był pan Piotr z Lubiszyna, który odpowiedział na dwa pytania.

A oto pytania na które prawidłowo odpowiedzieli uczestnicy SKS (8.8):

1. W finale piłkarskiej ligi MLS is Back zagrają: Orlando City zmierzy z Portland Timbers. Zawodnikiem zespołu Portland ze stanu Oregon jest polski piłkarz. Który? Odp. Napastnik Jarosław Niezgoda. Finał odbędzie się 11 sierpnia.

2. Kiedy rozpocznie się tegoroczny tenisowy US Open w Nowym Jorku? Odp. Początek nowojorskiego turnieju – 31 sierpnia.

3. Którzy mistrzowie świata jadą w tegorocznym kolarskim Tour de Pologne? Odp. Aktualny mistrz świata Duńczyk Mads Pedersen i były mistrz świata Portugalczyk Rui Costa.

4. Małgorzata Glinka-Mogentale została wybrana najlepszą siatkarką 15-lecia ligi zawodowej w Polsce, a która z zawodniczek została wybrana najlepszą środkowa? Odp. Agata Mróz-Olszewska.

5. Kto wygrał tegoroczną czwartą rundę mistrzostw świata formuły 1 na torze Silverstone i które to zwycięstwo tego zawodnika na tym obiekcie? Odp. Brytyjczyk Lewis Hamilton wygrał wyścig o Grand Prix Wielkiej Brytanii – czwartą rundę mistrzostw świata Formuły 1. Dla zawodnika Mercedesa było to siódme zwycięstwo w historii na rodzimym torze Silverstone.

6. Które piłkarskie zespoły awansowały do ekstraklasy w sezonie 2020/21? Odp. Warta Poznań, Stal Mielec i Podbeskidzie Bielsko-Biała.

RANKING 2017-2020:

30 – Marek (Gorzów)

29 – Grzegorz (Gorzów)

25 – Jacek S. (Zielona Góra)

18 – Artur (Urzuty)

16 – Piotr (Lubiszyn)

8 – Arkadiusz (Nowa Sól)

6 – Daniel (Zielona Góra)

5 – Marian (Różanówka), Marek (Sława)

3 – Jacek B. (Zielona Góra)

2 – Dariusz (Nowa Sól), Zdzisław (Torzym), Oskar (Nowe Kramsko)

1 – Czesław (Trzciel), Kazimierz (Myszęcin), Leszek (Mirocin Górny), Zdzisław (Kożuchów), Paulina (Kargowa), Zbigniew (Smolary), Witold (Zielona Góra), Leszek (Torzym).

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku