°C

Falubaz odgryzł się Włókniarzowi!

foto: Jakub Lesiński
 

Żużlowcy RM Solaru Falubazu Zielona Góra udanie zrewanżowali się Eltroxowi Włókniarzowi Częstochowa za porażkę na własnym torze na początku sezonu. Falubaz ze znakomitymi Vaculikiem, Dudkiem i Protasiewiczem wygrał z dziurawym Włókniarzem pod Jasną Górą 47-43.

Premierowa gonitwa zaczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy. Pierwszy Fredrik Lindgren, za nim Rune Holta, a z tyłu para Falubazu Michael Jepsen Jensen/Antonio Lindbaeck. Pierwszy bieg i 5-1 dla miejscowych.

Bieg juniorów ze sporymi emocjami. Ostatecznie najszybszy Norbert Krakowiak. Długo o drugie miejsce walczyli Jakub Miśkowiak i Mateusz Tonder. Lepszy ostatecznie junior Włókniarza. Bez punktów Mateusz Świdnicki. 7-5 dla gospodarzy.

Najlepiej pierwszy łuk kolejnej gonitwy rozegrali zielonogórzanie. Na przedzie Martin Vaculik, za nim Patryk Dudek. Ten długo, choć ostatecznie skutecznie walczył z Leonem Madsenem. Ostatni Paweł Przedpełski. Podwójne prowadzenie Falubazu i to zespół Piotra Żyty objął prowadzenie 10-8.

Początek biegu czwartego to świetny start Falubazu. Najszybszy Piotr Protasiewicz, za nim trwała walka o miejsce drugie. Dwa punkty zdobył ostatecznie Norbert Krakowiak, trzeci Jason Doyle. Bez punktów Mateusz Świdnicki. Kolejne 5-1 dla gości, a po pierwszej serii biegów Falubaz prowadził 15-9. Na stadionie w Częstochowie pojawiły się gwizdy…

Wyścig piąty z dużą przewagą wygrał Fredrik Lindgren. Na miejscach drugim i trzecim para z Falubazu Piotr Protasiewicz/Michael Jepsen Jensen. Na końcu stawki Paweł Przedpełski. Remis, a w całym meczu 18-12 dla gości.

Nie było niespodzianki, gdy Słowak Martin Vaculik objął prowadzenie w kolejnym biegu. Za nim Duńczyk Leon Madsen. Z jednym punktem Antonio Lindbaeck, ostatni na metę dojechał Jakub Miśkowiak. 4-2 dla Falubazu, którzy prowadzili już 22-14.

Początek siódmej gonitwy to podwójne prowadzenie Falubazu. Na przedzie Patryk Dudek, za nim Mateusz Tonder. Juniora gości szybko minęli jednak częstochowianie. Ostatecznie na drugim miejscu Rune Holta, trzeci Jason Doyle. Kolejny remis, ale Falubaz wciąż wygrywał. Było 25-17.

Przed rozpoczęciem kolejnej serii startów mieliśmy rezerwę taktyczną w ekipie gospodarzy. Za Mateusza Świdnickiego (do tej pory dwa starty i 0 punktów) pojechał Jakub Miśkowiak. Ten jednak spisał się słabo zajmując ostatnie miejsce. Wyścig wygrał Leon Madsen, którego gonił, ostatecznie nieskutecznie Piotr Protasiewicz. Z jednym punktem Michael Jepsen Jensen. Remis 3-3, Falubaz nadal na prowadzeniu, było 28-20.

Martin Vaculik startował w biegu dziewiątym i… wygrał go. Rune Holta na drugim miejscu. Z jednym punktem Norbert Krakowiak, który pojechał jako rezerwa zwykła za Antonio Lindbaecka. Na końcu Jason Doyle. 4-2 dla Falubazu, a w całym meczu 32-22.

Gonitwa dziesiąta i rezerwa taktyczna we Włókniarzu. Za Przedpełskiego pojechał Leon Madsen. To właśnie Duńczyk wygrał ten bieg. Drugi Fredrik Lindgren. Z dużą stratą Patryk Dudek i Norbert Krakowiak. Podwójna wygrana gospodarzy, ale na prowadzeniu wciąż Falubaz. 33-27.

Bieg jedenasty ponownie podwójnie wygrali gospodarze. Pierwszy Rune Holta, za nim Fredrik Lindgren, który pojechał jako rezerwa taktyczna za Pawła Przedpełskiego. Z jednym punktem Antonio Lindbaeck, ostatni Piotr Protasiewicz. Falubaz wygrywał, ale tylko 34-32.

W kolejnym wyścigu pierwszy start zaliczył Damian Pawliczak, który pojechał jako rezerwa zwykła za Mateusza Tondera. Junior Falubazu na samym starcie zaliczył niegroźny upadek. Został z biegu jednak wykluczony. W powtórce o trzy punkty walczył Martin Vaculik z Fredrikiem Lindgrenem. Ostatecznie wygrał zawodnik Falubazu. Z jednym punktem Jakub Miśkowiak. Był więc remis, ale na prowadzeniu Falubaz. 37-35.

Tuż przed biegami nominowanymi mieliśmy wygraną Falubazu 4-2. Z trzema punktami Patryk Dudek. Leon Madsen drugi. Z jednym punktem Michael Jepsen Jensen. Na końcu stawki Jason Doyle. Przed ostatnimi biegami Falubaz prowadził 41-37.

W biegu czternastym groźny upadek zaliczył Piotr Protasiewicz. Żółtą kartką ukarany za spowodowanej kraksy został Rune Holta. Powtórka w składzie trzyosobowym. Protasiewicz najlepszy, Paweł Przedpełski na miejscu drugim. Z jednym punktem Michael Jepsen Jensen. 4-2  dla Falubazu, a przed ostatnią gonitwą 45-39. Goście byli o krok od zwycięstwa. 

A wygrana stała się faktem dopiero w ostatniej gonitwie. Wygrał Leon Madsen, drugi Martin Vaculik. Na trzecim miejscu Fredrik Lindgren, ostatni Patryk Dudek. 4-2 dla gospodarzy w biegu piętnastym, ale ostatecznie wygrywa Falibaz 47-43.

Punkty zdobywali:

Włókniarz Eltrox Częstochowa: Leon Madsen 14, Fredrik Lindgren 13+2, Rune Holta 9+1, Jakub Miśkowiak 3, Paweł Przedpełski 2, Jason Doyle 2+1, Mateusz Świdnicki 0, Bartłomiej Kowalski nj.

RM Solar Falubaz Zielona Góra: Martin Vaculik 14, Piotr Protasiewicz 10, Patryk Dudek 9+1, Norbert Krakowiak 6+1, Michael Jepsen Jensen 5+2, Antionio Lindbaeck 2, Mateusz Tonder 1, Damian Pawliczak 0. 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku