°C

Jedyna taka jednostka w regionie

Fot. Zofia Popielecka
 

Jednostka OSP z Jarogniewic jako jedyna w regionie posiada innowacyjny program do poszukiwania zaginionych osób.

Jest to nowoczesne rozwiązanie, które wspiera strażaków podczas akcji ratowniczo-poszukiwawczych. Program o wartości 150 tysięcy złotych został zakupiony dzięki wsparciu samorządu, fundatorów, a także ze środków własnych jednostki. Grzegorz Buda, dowódca Ochotniczej Straży Pożarnej w Jarogniewicach, mówi, że działania poszukiwawczo-ratownicze dzięki takiemu wsparciu będą znacząco usprawnione:

Jak dodaje dowódca, obsługa programu nie jest skomplikowana, zdjęcia, które są analizowane podczas poszukiwań, pozwolą na szybszą reakcję strażaków:

Grupa poszukiwawczo-ratownicza z Jarogniewic także jako jedyna w regionie posiada psy, które wspierają poszukiwania. Agata Przybylska, trenerka psów-ratowników, mówi, że ich szkolenie to proces długotrwały, ale często przynoszący zamierzone efekty:

Strażacy, którzy należą do grupy poszukiwawczo-ratowniczej, mówią, że nie jest to łatwe zajęcie, jednak przy wsparciu zwierząt i nowoczesnych technologii, można skutecznie pracować:

Przypomnijmy, że grupa poszukiwawczo-ratownicza w Jarogniewicach na co dzień wspiera działania lubuskiej policji.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku