°C

Nie bądź egoistą! Noś maseczkę, pomyśl o innych!

                                                                                       Mamy 21 nowych osób zakażonych koronawirusem w województwie lubuskim – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Aż 10 pacjentów pochodzi z powiatu słubickiego, trzech z gorzowskiego, po jednym z nowosolskiego i świebodzińskiego , oraz po dwóch z Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry i województwa zachodniopomorskiego.

Obecnie 68 osób jest hospitalizowanych, 522 osoby przebywają w kwarantannie nałożonej przez inspekcje sanitarne. 224 osoby zostały wyleczone z COVID-19.

– Nośmy maseczki i przestrzegajmy zasad sanitarnych – przypomina Joanna Branicka, rzeczniczka lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wirus jest szczególnie groźny w przypadku osób starszych.

W Polsce znów padł niechlubny rekord. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 809 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem i 13 kolejnych zgonach. 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku