°C

Niskoczynszowe mieszkania powstaną w Świebodzinie?

fot. Zbigniew Bodnar
 

W Świebodzinie zostaną zrealizowane kolejne inwestycje mieszkaniowe. Chodzi o lokale o niskim czynszu, które finalnie będzie można wykupić na własność. Inwestycje będą realizowane w ramach porozumienia, jakie zostało podpisane pomiędzy gminą Świebodzin, a przedstawicielem Krajowego Zasobu Nieruchomości.

KZN powstał w 2017 roku i stanowi swoisty bank ziemi. Grunty przejmowane są od skarbu państwa pod budownictwo mieszkaniowe.
Arkadiusz Stasica, doradca Krajowego Zasobu Nieruchomości mówi, że podpisane porozumienie to duża szansa dla świebodzińskiej gminy.

Jak dodaje Arkadiusz Stasica lokale, które powstaną będą miały niski czynsz. Mieszkańcy będą mogli liczyć także na rządowe dofinansowanie.

Prezes Świebodzińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, Lidia Wiśniewska dodaje, że bloki będą budowane pod konkretne zapotrzebowanie.

Świebodzińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego funkcjonuje od 2000 roku.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku