°C

Trwa wyposażanie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka

fot. Janusz Życzkowski
 

46 milionów złotych - na taką kwotę oszacowano pulę, jaką trzeba będzie przeznaczyć na wyposażenie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, jakie powstaje w Zielonej Górze.

O inwestycji mówiło się od wielu lat. Budynek jest na wykończeniu, obecnie trwa wyposażanie placówki oraz kompletowanie kadry. Jak mówi marszałek Elżbieta Polak, ważne są zarówno krajowe środki, jak i unijne wsparcie:

Kazimiera Kucharska Barczyk, szefowa oddziału pediatrycznego dodaje, że zdobycie środków na wyposażenie nie jest łatwe:

W Centrum Zdrowia Matki i Dziecka powstanie m.in dziecięcy oddział zakaźny oraz OIOM. Profesor Marcin Zaniew, pełnomocnik prezesa zarządu ds. utworzenia Centrum Zdrowia Matki i Dziecka dodaje, że kompletowana jest także kadra:

Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze zostanie oddane do użytku jesienią tego roku. Całkowity koszt tej inwestycji to ponad 112 milionów złotych.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku