°C

Pół miliona na wsparcie niepełnosprawnych

Fot. Envato/seventyfourimages
 

Władze województwa lubuskiego podzieliły pół miliona złotych przeznaczonych na wsparcie osób niepełnosprawnych. Pieniądze na ten cel pochodziły ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Najwięcej, bo aż 50 tys. złotych, otrzymało Stowarzyszenie Pracowników Służb Społecznych „KRĄG” z Gorzowa.

– Dzięki temu będziemy mogli zorganizować m.in. kursy zawodowe dla osób zmagających się z różnymi niepełnosprawnościami – mówi koordynatorka projektu Karolina Mazur:

44 tys. złotych na realizację swojego projektu otrzymała także Fundacja „Nasz Dom” z Lutola Mokrego. Prezes organizacji, Paweł Urbanowicz, podkreśla, że z tych pieniędzy skorzystają m.in. osoby upośledzone lub zmagające się z autyzmem, które trzeba odpowiednio przygotować do wejścia na rynek pracy:

Dodajmy, że pieniądze na realizację działań wspierających osoby niepełnosprawne otrzymało w sumie 27 organizacji pozarządowych z całego województwa lubuskiego.

Szczegółowa lista dofinansowanych projektów znajduje się na stronie internetowej lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego: www.lubuskie.pl

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku