°C

Polska pomoc w Bejrucie

Eksplozja w Bejrucie fot. Facebook
 

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wysłanie polskiej pomocy do Bejrutu. Wczoraj w stolicy Libanu doszło do potężnej eksplozji magazynu z prawie trzema tysiącami ton azotanów. W wybuchu zginęło co najmniej 100 osób, a ponad 4 tysiące zostało rannych.

We wpisie na Facebooku premier Mateusz Morawieckim podkreślił, że nie można być obojętnym wobec takich wydarzeń. „Wspólnie z ministrem Mariuszem Kamińskim z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji podjęliśmy decyzje o skierowaniu pomocy do Bejrutu” – poinformował szef rządu.

Jak dodał, w pierwszej kolejności Polska wyśle do Libanu środki medyczne. Po konsultacjach z władzami Libanu na miejsce mogą zostać też wysłani polscy ratownicy. „Polska solidarność to cecha, którą chcemy dzielić się z całym światem” – zaznaczył premier.

Wcześniej gotowość wysłania grupy strażaków do Libanu zgłosiła Państwowa Straż Pożarna.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku