°C

Szpital w programie CovidSurg-Cancer

fot: Janusz Życzkowski
 

Pandemia koronawirusa z dużym wpływem na leczenie i diagnostykę pacjentów onkologicznych - takie wnioski wypływają z badań prowadzonych w kraju i na świecie.

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze przystąpił do projektu CovidSurg-Cancer, który bada właśnie wpływ Covid-19 na onkologię. Dawid Murawa, prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, mówi, że jedną ze znaczących komplikacji są zmiany w sposobie leczenia pacjentów chorych na nowotwór:

Kolejny problem to wydłużenie się diagnostyki średnio o miesiąc, są również przypadki, kiedy trwa ona nawet do sześciu tygodni:

Wydłużenie diagnostyki to także dłuższe leczenie, które w przypadku pacjentów z nowotworem złośliwym ma kluczowe znaczenie:

Warto dodać, że zielonogórska lecznica jest jedną z niewielu w kraju biorących udział w projekcie CovidSurg-Cancer.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku