°C

Oszustwo na bon turystyczny

Fot. Envato
 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przez oszustami.

Tym razem chodzi o sprzedaż bonu turystycznego oraz pomoc przy założeniu konta PUE. Oszuści proponują swoje wsparcie w zamian za pieniądze, dlatego warto zachować ostrożność w internecie, bo właśnie tam najczęściej pojawiają się takie oferty.

bon

Agata Muchowska z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Zielonej Górze, przypomina, że bonu turystycznego nie da się wymienić na gotówkę:

Agata Muchowska podkreśla także aby nie podawać osobom trzecim swoich danych do logowania na kocie PUE ZUS, oszuści coraz częściej podejmują próby zdobycia naszego loginu i hasła:

Przypomnijmy – jeżeli ktoś ma problem z aktywacją bonu turystycznego, należy skorzystać ze wsparcia całodobowego konsultanta i unikać wymiany danych w sieci.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku