°C

Szpital wstrzymuje badania komercyjne w kierunku COVID-19

Fot. P.Małyszko
 

Po ubiegłotygodniowej sytuacji, kiedy na oddziale neurologii gorzowskiego szpitala wykryto zarażenie koronawirusem u jednego z pacjentów i oddział trzeba było zamknąć, teraz w lecznicy zaczyna brakować testów w kierunku Covid-19.

Jak nam powiedział wiceprezes lecznicy Robert Surowiec, poranny gość Radia Gorzów, niezbędne było wykonanie sporej ilości testów i dlatego teraz ich prawie nie ma.

Szpital szuka możliwości zakupu testów, ale nie jest to takie proste – wyjaśnia Robert Surowiec.

Dzisiaj w gorzowskim szpitalu e obradował sztab kryzysowy. Zdecydowano o wstrzymaniu badań komercyjnych w kierunku COVID-19.  Testy na obecność koronawirusa u osób  kierowanych do leczenia szpitalnego są wykonywane bez zmian.

Obecnie w gorzowskim szpitalu funkcjonują wszystkie oddziały. Żaden z powodu pandemii nie jest zamknięty. W najbliższych dniach zostaną wprowadzone zmiany, polegające na ograniczeniu liczby osób, które będą mogły wchodzić do lecznicy. W tej chwili w jednostce przy Walczaka hospitalizowanych jest 39 pacjentów z koronawirusem. Troje z nich przebywa na zakaźnym oddziale intensywnej terapii.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku