°C

O winie i tradycjach winiarskich w Żaganiu

foto: K.Kaminska
 

Poklasztorny trakt winny w Żaganiu zyskał swoich amatorów! To nowa atrakcja na terenie miasta, która przyciąga turystów, jak i mieszkańców. Przypomnijmy, w piwnicach Zespołu Poklasztornego Kanoników Regularnych powstało muzeum winiarstwa, sala degustacyjna oraz leżakownia win.


– Miejsce to ma bogatą historię – mówi Marcin Furtak, właściciel Winnicy Saganum z Bożnowa pod Żaganiem, który oprowadza turystów po winnym trakcie.

Na miejscu można znaleźć sporo ciekawych eksponatów związanych z tradycjami winiarskimi. To zarówno oryginalne przedmioty, jak i repliki wykonane na podstawie dokumentacji. Są m.in kielichy wykonane ze szkła uranowego.

Jest również leżakownia dla win. Każda z dębowych beczek może pomieścić 225 litrów szlachetnego trunku. Wino czerwone leżakuje tu nawet 24 miesiące.

Posłuchaj: 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku