°C

Kolejne odkrycie w Paradyżu

fot. LWKZ
 

Wiele monet z XVIII wieku i starszych, kilka historycznych dokumentów oraz relikwie świętych znaleziono w czasie remontu wież kościoła w kompleksie w Gościkowie - Paradyżu. Stało się to możliwe, dzięki postawieniu rusztowań, z których remontowane będą kopuły świątyni.

– To w kulach na nich umieszczonych znajdowało się znalezisko – informuje Barbara Bielenis-Kopeć, Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Wiadomo już, że są to relikwie św. biskupa Stanisława, św. Joachima i św. Abdona. Dodajmy, że przy renowacji hełmów wieży, na sygnaturce odkryto piękne złocenia. Przypomnijmy, obiekt w Gościkowie – Paradyżu to pomnik historii.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku