°C

Kolejne ćwiczenia lubuskich żołnierzy

Fot. 17WBZ
 

Lubuscy żołnierze będą przez dwa tygodnie szkolić się na poligonie w Drawsku Pomorskim.

Dziś prawie stu mundurowych z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza wyjechało na ćwiczenia Emergency Deployment Readiness. Polscy i amerykańscy żołnierze ćwiczą różne scenariusze wydarzeń, jakie mogą pojawić się w Polsce i poza granicami kraju. Kapitan Tomasz Kwiatkowski, oficer prasowy wielkopolskiej brygady, mówi, że będą to wymagające manewry:

Siły amerykańskie w pierwszym etapie ćwiczeń musiały przerzucić żołnierzy przez Atlantyk, następnie przetransportować ciężki sprzęt na poligon w Drawsku Pomorskim:

Major Dawid Butlak, który będzie dowodził polskimi siłami podczas ćwiczeń w Drawsku Pomorskim, mówi, że jest to doskonała okazja do sprawdzenia sprzętu wojskowego i umiejętności lubuskich żołnierzy:

Przypomnijmy, że ćwiczenia rozpoczną się jutro i potrwają dwa tygodnie, dziś żołnierze z Międzyrzecza transportują sprzęt wojskowy na poligon w Drawsku Pomorskim.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku