°C

Cenne rękopisy i starodruki zostaną zdigitalizowane

Fot. Pixabay
 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze otrzymała dofinansowanie na digitalizacje starodruków i rękopisów.

Wsparcie finansowe w wysokości ponad 114 tysięcy złotych pozwoli na cyfrowy zapis zasobów seminarium w Paradyżu oraz zielonogórskiego Norwida. Przemysław Bartkowiak, kierownik działu informacji regionalnej, mówi, że wszystkie teksty po digitalizacji trafią do zielonogórskiej biblioteki cyfrowej:

Przemysław Bartkowiak podkreśla, że proces digitalizacji powinien być kontynuowany przez najbliższe lata, tak aby zachować cenne historyczne teksty:

Warto doda, że digitalizacja obejmuje również 60 tekstów znajdujących się w bibliotece Norwida w Zielonej Górze.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku