°C

Śladami Papuszy. Po Żaganiu krąży kulturalny tabor

Fot. Pixabay
 

Jak przybliżyć mieszkańcom postać i poezję romskiej poetki Papuszy,a przy tym zorganizować wakacyjne zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych? W niedzielę, 2 sierpnia, w drogę po Żaganiu wyrusza kulturalny tabor.

To pomysł Żagańskiego Pałacu Kultury.

Jak mówi Karolina Jędzierowska, kultura wychodzi do mieszkańców i przez cały miesiąc, co niedzielę, koczowisko z atrakcjami rozbijane będzie w innym miejscu:

Pierwszy tabor, w niedzielę 2 sierpnia, zatrzyma się o godz. 11 na skwerze przy Szkole Podstawowej nr 7.

Do godziny 16 zaplanowano spotkanie z Papuszą i jej poezją, zajęcia plastyczne, w tym wykonywanie chust cygańskich, teatrzyk Kamishibai, czytelnię na leżakach, konkursy artystyczne, scenę dla chętnych i inne atrakcje.

W kolejne weekendy koczowisko zostanie rozłożone pod szkołami: nr 3, potem 4, a ostatni raz na podzamczu Żagańskiego Pałacu Kultury. Wszystko zakończy się koncertem zespołu cygańskiego.

Partnerami „Kulturalnego taboru” sa klub garnizonowy 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej i parafia Najświętszej Marii Panny.

Pomysł został dofinansowany w ramach programu Bardzo młoda kultura 2019-2021.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku