°C

Zgodnie z planem przy W69

fot. Jakub Lesiński
 

Żużlowcy RM Solaru Falubazu Zielona Góra bez problemu pokonali PGG ROW Rybnik 57-33 w 8 kolejce PGE Ekstraligi. W Falubazie nie było słabego punktu, a znów genialnie, bezbłędnie pojechał Martin Vaculik. Z kolei w zespole z Rybnika przebłyski tylko mieli Lambert, Woryna, Miedziński i Milik.

Już po pierwszych dwóch biegach było 10-2, bo najpierw para Protasiewicz/Lindbaeck spokojnie objechała Miedzińskiego i Worynę, a w biegu młodzieżowym para Pawliczak/Krakowiak mimo pewnych problemów również wygrała podwójnie.

W 3 biegu niespodzianka – Vaclav Milik z ROWu objechał parę miejscowych Dudek/Jensen, 3-3 i 13-5 dla Falubazu. 

Kolejny bieg rozgrywano 2 razy – najpierw spokojnie prowadził Vaculik, a jadący na końcu Pawliczak nie opanował maszyny po ataku Łogaczewa, groźnie upadł. Rosjanin z Rybnika został wykluczony, a w poetórce Vaculik i Pawliczak Falubaz wygrali znów 5-1, bo na końcu przyjechał Tudzież. Po 4 wyścigach było już 18-6 i zanosiło się na pogrom.

Potem mieliśmy wygraną, jadącego z rezerwy, mistrza Europy – Roberta Lamberta, ale za chwilę znów 5-1 dla Falubaz po świetnym biegu pary Dudek/Krakowiak. Po szóstej gonitwie było już zatem 26-10, a po 7 nawet 31-11, bo Vaculik znów jechał koncertowo, a Toninio Lindbaeck przyjechał drugi przed Milikiem i Nowackim. 

W połowie meczu zatem 20 punktów przewagi Falubazu i bylo po meczu.

Potem Falubaz dopełniał już tylko formalności choć w 8 biegu Falubaz przegrał 1-5, bo w jego końcówce …zdefektowały dwa zielonogórskie motocykle – Dudka i Pawliczaka, co wykorzystali goście. 

W większości pozostałych wyścigów dominowali miejscowi i tylko w 14 biegu po drugim! defekcie Dudka i to na pierwszym miejscu ROW wygrał 5-1. Ostatecznie jedna Vaculik i spółka wygrali 57-33.

Punkty dziś zdobyli:

Falubaz – Lindbaeck 9+3, Vaculik 15, Protasiewicz 11+1, Jensen 5+2, Dudek 7, Pawliczak 5+1, Krakowiak 5+3.

ROW – Woryna 6, Szczepaniak 1, Miedziński 7, Logaczev 2+1, Milik 6, Tudzież 2, Nowacki 0, Lambert 9+1.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku