°C

Nowa pracownia rezonansu magnetycznego

Fot. K. Kamińska
 

Nowy Szpital w Świebodzinie wzbogacił się o sprzęt diagnostyczny z najwyższej półki. Chodzi o profesjonalną pracownię rezonansu magnetycznego. Tym samym świebodzińska lecznica stała się pierwszą w Lubuskiem powiatową placówką, która dysponuje takim sprzętem. Prace adaptacyjne pomieszczenia, w którym dawniej znajdowała się szpitalna pralnia, oraz zakup urządzenia to koszt prawie 4 milionów złotych.

Dziś urządzenie oficjalnie oddano do użytku. Marcin Szulwiński, prezes Grupy Nowy Szpital mówi, że taki sprzęt był od dawna marzeniem, które teraz udało się urzeczywistnić.

Jan Mejnartowicz szef świebodzińskiej neurologii dodaje, że do tej pory pacjenci byli przewożeni do Zielonej Góry. – Zielonogórska lecznica dysponuje rezonansem, a takie badanie w przypadku osób z podejrzeniem udaru jest często istotnym źródłem informacji dla lekarza – dodaje.

Wiesława Cieplica, prezes zarządu nowego szpitala w Świebodzinie mówi w rozmowie z Radiem Zachód, że pracownia rezonansu ma zapewnioną również kadrę.

Szpital będzie się starał o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. To zapewni dostęp do sprzętu sporej grupie pacjentów.  

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku