°C

Co Niemcy pisali o Bitwie Warszawskiej?

Fot. Archiwum Państwowe w Zielonej Górze
 

Zbliża się setna rocznica Bitwy Warszawskiej. Z tej okazji Archiwum Państwowe w Zielonej Górze przygotowuje specjalną wystawę, która będzie jednym z elementów ogólnopolskich obchodów tego wydarzenia.

Na wystawie będzie można oglądać archiwalne wydania „Grunberger Tageblatt”, w których relacjonowano wojnę polsko – bolszewicką z 1920 roku.

Maciej Mamet z Archiwum Państwowego w Zielonej Górze, podkreśla, że 100 lat temu w dawnym zielonogórskim dzienniku pojawiało się bardzo dużo artykułów na ten temat:

Jak mówi Maciej Mamet, z dawnej prasy niemieckiej wynika, że byli mieszkańcy Zielonej Góry mieli dość niejednoznaczny stosunek do wojny polsko – bolszewickiej i Bitwy Warszawskiej:

W zasobach Archiwum Państwowego w Zielonej Górze znajduje się ok. 70 egzemplarzy „Grunberger Tageblatt” z artykułami o wojnie polsko – bolszewickiej w 1920 roku. To właśnie one będą głównym elementem wirtualnej wystawy, jaka szykowana jest z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej:

Dodajmy, że wystawa przygotowana przez Archiwum Państwowe w Zielonej Górze będzie dostępna na stronie internetowej archiwum.zgora.pl oraz na ogólnopolskim portalu 1920.gov.pl

Swoją własną wystawę z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej przygotowuje też Archiwum Państwowe w Gorzowie.

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku