°C

Covid-19 wstrzymał pracę Oddziału Neurologii

redakcja gorzowska
 

Gorzowski szpital wstrzymał przyjęcia na Oddziały Neurologii oraz Rehabilitacji Neurologicznej. Taką decyzje podjęto po tym, jak u jednej z pacjentek Oddziału Neurologii wykryto koronawirusa. Zarząd szpitala informuje, że zostały uruchomione procedury bezpieczeństwa.

Już wcześniej szpital wdrożył tryb badania na obecność COVID-19 u pacjentów przenoszonych między oddziałami – jest to procedura niestandardowa, nieobowiązkowa. Jak się dzisiaj okazało, podaje w komunikacie szpital, zwiększająca bezpieczeństwo pacjentów i personelu.

Zawieszenie przyjęć ma wyeliminować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Personel medyczny oddziałów oraz pacjenci zostali poddani testom na obecność COVID-19.

Zarząd Szpitala jest w stałym kontakcie z Dyrektorem Wydziału Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Lubuskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku